Szia!

Üdv az oldalon!

Boldog névnapot!

2025. április 11. péntek, Ma Leó, Szaniszló, holnap Gyula ünnepli a névnapját.

Naptár

április 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Amiről szól:

A kesze-kusza fogaktól a tökéletes mosolyig mindent leírok, ami történik velem. 20 éves vagyok, és most kezdek bele a fogszabályozásba!

Fogszabályozásról

Mindenki szeretne szép, szabályosan álló fogakat, mely önbizalmat, magabiztosságot ad. A szabályos fogazat azonban nem csupán esztétikai szempontból fontos. Az alsó és felső fogsor szabályos érintkezése nélkülözhetetlen a tökéletes rágáshoz. A fogazati rendellenességek káros következményekkel járnak, melyek egy része idővel visszafordíthatatlanná válik. 1. A torlódott fogakat nehéz, sokszor lehetetlen tisztítani, így könnyen elromlanak, könnyebben képződik rajtuk fogkő ami a fogágyra van káros hatással. 2. A harapási rendellenességek esetén (nyitott harapás, mélyharapás, keresztharapás) az alsó és felső fogsor fogai szabálytalanul érintkeznek egymással, egyes fogak, fogcsoportok kóros erőket közvetítenek az őket tartó csontra, ami ennek következtében károsodhat. 3. A fogazati rendellenességek egy része öröklött, de nagyon sok gyermeknek vannak rossz szokásai (cumizás, ujjszopás, ajakrágcsálás stb.) melyekkel mesterségesen alakít ki szabálytalanul álló fogakat.

Meddig tart?

Az aktív kezelés általában 1-2 évig tart, de súlyosabb esetben (ha csontozati és fogazati eltérések is vannak) több évig tarthat. A kezelést követi egy ún. retenciós fázis, amely a kezelési eredményt stabilizálja. Ennek időtartama alatt csak éjszaka hordandó kivehető készüléket kap a páciens.

Megszoktam

2011.08.21. 11:38 - M4nd4rin

Kész, megszoktam végre a szerkezetet. 11 nap kellett hozzá. Nem is olyan rossz arány, nem igaz? Tudok rágni, harapni, nassolni. Tegnap már hamburgert ettem. Rendesen haraptam. Nem vagyok valami nagy hamburger-pizza rajongó, de most jól esett. Ami nagyon zavaró, hogy a szájpadlásom és az alatta lévő fémdrót közé néha beragadnak nagyobb darabok, és akkor cuppoghatok, hogy kijöjjön onnan. Nem tudom, hogy lesz, ha suliba fogok menni. Mert persze hamarosan az is elkezdődik. Sokan mondták, hogy ezek a fogszabályzók nem olyan jók, mert sárgulnak, könnyen törnek. Hát én ezt nagyon megcáfolom. A brackettek még egy csoki elmajszolása után is hófehérek maradnak. Törés eddig még nem volt, és nagyon remélem, hogy nem is lesz. Mondjuk nem is eszek úgy, mint egy vadállat... Eddig az alsó fogszabályzóról még nem esett szó, de szerintem a következő alkalomnál, ha nem említi meg, akkor rákérdezek. Egyre jobban örülök, hogy elkezdtem ezt az egész fogszabályzást, még akkor is, ha "már" 20 vagyok! :) A végeredmény... mindig ez lebeg a szemem előtt. A kajálásról mindenféle legendát hallottam már. Nem szabad rágózni, almát enni, karamellás cukrot, keményebb (pl.:mogyoró) ételeket kerülni kell. Megint máshol azt hallottam, hogy nyugodtan rágózzak, mert az nem zavarja a fogszabályzót, az almát meg szeleteljem fel, és akkor azt is megehetem. Aztán popcorn-t se egyek, ha nem tudok egyszerre fogat mosni utána, mert akkor szépen fogok kinézni utána, ahogy minden darabka beleragad a fogamba. Azt hiszem megpróbálok egyes dolgokat megfogadni, de valószínű úgyis mindent magamnak kell megtapasztalnom! 

A bejegyzés trackback címe:

https://fogszabalyozasomtortente.blog.hu/api/trackback/id/3168391

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

süti beállítások módosítása